субота, 20 вересня 2014 р.

Витоки антиукраїнської пропаганди


Історія доводить, що відносини між українцями та росіянами завжди були складними і не зовсім братніми, як багато хто їх уявляє. Книга Дениса Журавльова "Україна та Росія. Як брати горщики побили" з досить нейтральної точки зору розповідає про конфлікти, що відбувалися між цими суб'єктами протягом всього часу їх існування. Особливо ж примітними є приклади з 17-ого століття, коли росіяни, як і в наш час, не обмежувалися застосуванням фізичної сили і зверталися до торгівельних та інформаційних війн:
«...1632 року цар наказав воєводам прикордонних міст Московської держави заборонити торгівлю українським («литовським») хмелем – причому запровадження ембарго аргументувалося не тим, що той хміль поганий чи цар бажає підтримати «власного товаровиробника» (що в принципі не виключено), а тим, що в «литовських землях баби наговорюють на хміль, аби навести ним у наших містах мор» – у Московській державі саме починалась якась епідемія, тож карантинні заходи були, може, й доречні, але сама аргументація!»

© Журавльов Д.В. Україна та Росія. Як брати горщики побили – Харків: "Клуб Сімейного Дозвілля", 2009. – 352 с. ISBN 978-5-88353-375-3

Немає коментарів:

Дописати коментар